MIŠKUS GESINSIME NAUJA TECHNIKA

VĮ Jurbarko miškų urėdija įgyvendino projektą, pagal kurį įsigijo naują „Mersedes Benz Unimog 4000“gaisrinę mašiną, taip atnaujindama savo transporto parką. Automobilio įsigijimui buvo gauta 251000 Lt. parama iš ES, dar 140000 Lt. urėdija panaudojo savo lėšų. 

Iki šiol urėdijoje buvo naudojami du rusų gamybos automobiliai: GAZ 66 ir ZIL 130 bazėje. Nors šie automobiliai yra ir prižiūrėti ir geros būklės, jų techninės charakteristikos gerokai atsilieka nuo naujojo automobilio.
Naujojoje mašinoje sumontuotas aukščiausios euro 3 klasės dyzelinis variklis, turintis 177 arklio galias. Turėdama 2 tonų vandens talpą, mašina ugnį gali gesinti be pertrūkio 20 minučių, kai tuo tarpu rusiška mašina tokį vandens kiekį išpurškia per 3-5 min. Automobilis lengvai įveikia 0,8m. gylio vandens brastas, iki 40 laipsnių statumo šlaitus. Taip pat automobilis aprūpintas modernia radijo ryšio įranga bei galingu išorės garsiakalbiu.
Nors jau eilę metų, dėka gerai organizuotos miškų priešgaisrinės apsaugos, išvengiame rimtų gaisrų, nerimą kelia dažni pavasariniai žolės deginimai. Tikimės, kad greita, efektyvi naujoji mašina padės su mažiausiomis sąnaudomis likviduoti gaisrų židinius ir galėsime išvengti žalos gamtai ir visuomenei.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *