Kapinių tvarkymas

Viešvilės bendruomenės centras „Skalvija” buvo pateikęs Socialinės apsaugos ir darbo ministerijai projekto „Jaunimo pilietiškumo ugdymas per Mažosios Lietuvos paveldą” paraišką. Projekto tikslas – suteikti jaunimui žinių apie sudėtingą šio krašto istoriją ir išsaugoti išlikusias senąsias krašto kapines. Deja, ministerija lėšų šiam projektui neskyrė.
Tačiau ir negavus finansavimo Kalvelių girininkės Irenos Petrošienės, Viešvilės bendruomenės centro „Skalvija” pirmininko Andriaus Šašio ir Jurbarko evangelikų liuteronų kunigo Mindaugo Kairio iniciatyva buvo imtasi tvarkyti Viešvilės seniūnijoje esančias Kalvelių kapinaites. Savanoriškai veiklai buvo pakviesti jauni žmonės iš Vokietijos Lipes krašto evangelikų liuteronų bendruomenės, Jurbarko evangelikų liuteronų ir Viešvilės bendruomenės. Šioje prasmingoje veikloje dalyvavo ir Jurbarko jaunieji šauliai.
Klaipėdos universiteto Baltijos regiono istorijos ir archeologijos instituto istorikė, humanitarinių mokslų daktarė Silva Pocytė konsultavo, kaip reikia atkasti, nušveisti ir sutvarkyti senus antkapius. Darbo įrankiais ir medžiagomis rūpinosi Viešvilės seniūnijos seniūnas Valentinas Kucinas.
Kapinės – tarsi atversta knyga apie šio krašto istoriją, kultūrą, tad svarbu išsaugoti dar išlikusius kryžius, paminklus su vardais ir pavardėmis. Ši iniciatyva yra puikus pavyzdys, kad reikia tik noro ir pastangų, jog ateinančioms kartoms išsaugotume turtingą, įvairų ir savitą Jurbarko rajono istorinį paveldą.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *