Naujienos


Miško sodinimas su jaunaisiais miško bičiuliais

Jurbarko „Ąžuoliuko" mokyklos mažieji miškinukai iš „Boružiukų" ir „Varpelių" grupių kartu su tėveliais, auklėtojomis ir miškininkais kiekvieną pavasarį skuba į mišką sodinti medelių. Užsimezgusi draugystė tarp mokyklos miškinukų ir Jurbarko miškų urėdijos darbuotojų skatina vaikus nuo mažų dienelių pamilti gamtą, ją saugoti ir globoti.

Vaikai, jų tėveliai, auklėtojos džiaugiasi galėdami valandėlę pabūti miške, paliesti žalią ir minkštą samanėlę, rasti kankorėžį ar įdomiai išsiraičiusią šakelę, pamatyti saulės atokaitoje besišildantį driežiuką, išgirsti paukščio giesmelę, tiesiog įkvėpti gaivaus, pušų kvapu persismelkusio oro bei pabandyti pajusti miško ramybę, išgirsti jo tylą...

Jaunuosius miškinukus į Pašvenčio mišką sodinti medelių pakvietė „Ąžuoliuko" mokyklos  JMB (jaunųjų miško bičiulių) „Boružiukai" tunto koordinatorius, Jurbarko miškų urėdijos  medienos ruošos ir darbų saugos inžinierius Antanas Samuilis, kuriam talkino Pašvenčio eigulys Andrius Čeponis, kuris mokė vaikus, kaip teisingai sodinti pušies sodinukus.

Miškinukų bičiulis Antanas tėveliams ir vaikučiams nestokojo patarimų, kaip iškasti duobę, kaip sodinti medelį, kaip svarbu jį gerai  žemėmis prispausti, kad  įsitvirtintų šaknys ir medelis prigytų. Pasodinus kelis šimtus pušelių visi pripažino, kad medelių sodinimas - labai atsakingas, naudingas, bet kartu ir be galo nuotaikingas darbelis.

„Varpelių" grupės jaunieji miškinukai atsivežė  keturis ąžuoliukus, kuriuos patys augino ir prižiūrėjo nuo mažų, mokyklos kieme rastų gilių, iki stiprių ąžuoliukų sodinukų. Smagu žinoti, kad gražioje miško proskynoje nuo šiol augs ir žaliuos vaikų rankytėmis pasodinti ąžuoliukai.

Pagaliau, nors ir šiek tiek pavargę, bet pasodinę visus medelius grįžome į Pašvenčio girininkijoje esančią poilsiavietę pasistiprinti bei smagiai pažaisti.

Jaunųjų „Ąžuoliuko" mokyklos miškinukų koordinatorius Antanas Samuilis padėkojo visiems už pagalbą sodinant mišką, už nuoširdų darbą ir už puoselėjamą meilę gamtai, miškui, medžiui...

 

 

 

 

2017 05 15


VĮ VALSTYBINIŲ MIŠKŲ URĖDIJA
JURBARKO REGIONINIS PADALINYS

VĮ VALSTYBINIŲ MIŠKŲ URĖDIJA
Jurbarko regioninis padalinys
Miškininkų 5, LT-74212 Jurbarkas
Įm. kodas 132340880
PVM mok. kodas LT323408811
a/s Swedbank 73000
Nr. LT457300010153812728

Tel.: (8 447) 72 262;
Faks.: (8 447) 71 544
El. paštas administracija@jurbmu.lt


Gaisringumas Ligos Medienos ištekliai