Naujienos


Naująjį Jurbarko miškų urėdą į priekį veda pirmtakų idealai

     Nuo Rokiškio kilęs aukso medaliu vidurinę baigęs jaunuolis papuošė buvusios Žemės ūkio akademijos (dabar - Aleksandro Stulginskio universitetas) studentų auditoriją, buvo renkamas kurso seniūnu. Akademiją baigė jau dirbdamas Jurbarko miškų urėdijos Jūravos girininkijoje. Čia krikštijo 1993-iųjų vėtra, išguldžiusi 30 tūkstančių kietmetrių, dar po dvejų metų - eglynus pagraužusios kinivarpos. Lyderio stuburą užgrūdino aštuonerių metų darbo patirtis toje pačioje Jūravos girininkijoje ir 15 metų - urėdo pavaduotoju, o vėliau vyriausiuoju miškininku. Juoba kad pernai Amžinybėn išėjęs ilgametis urėdijos vyriausiasis miškininkas Pranas Kuodaitis ir neslėpė, kad savo vietoje mato Jūravos girininką.
Kokių permainų turėtų sulaukti Jurbarko miškų urėdijos kolektyvas? E.Mačieža pabrėžia esantis už tai, kad kolegos konkuruotų ir siektų profesinio tobulėjimo, o tai savo ruožtu reiškia, kad kolektyvo laukia nauji iššūkiai. Pats E.Mačieža 2008 m. baigė Kauno technologijos universitetą, kur įgijo viešojo administravimo magistro kvalifikacinį laipsnį.
Nors protu suvokia, kad ūkiniai miškai turi duoti naudą - konkrečią, aiškią, E.Mačieža nėra plynųjų kirtimų mėgėjas. Kaip ir jo pirmtakas, šviesios atminties Jūravos girininkas Arvydas Danisevičius, tituluotas Vakarų girininkijų tėvu ir tiesiog mylėjęs mišką. Naujasis Jurbarko miškų urėdas prisipažįsta esąs natūralaus ūkininkavimo mėgėjas, kuriam gelia širdį, kai reikia kirsti vokiškoje urėdijos dalyje augančius bukus. Kita vertus, E.Mačieža turi ir ne itin populiarių užmojų, kaip antai, didinti investicijas į mažąją miško techniką, ko reikalauja savalaikiai ir reikiamomis apimtimis vykdomi ugdomieji kirtimai, tuo pačiu didinant paimamos iš ugdomųjų kirtimų medienos dalį.
Trijų vaikų tėvas deklaruoja, kad jo vyresnysis sūnus irgi yra kirvio darbo ragavęs, o pats turi tokių pomėgių kaip fotografija ir medžioklė. 2017 01 02


VĮ VALSTYBINIŲ MIŠKŲ URĖDIJA
JURBARKO REGIONINIS PADALINYS

VĮ VALSTYBINIŲ MIŠKŲ URĖDIJA
Jurbarko regioninis padalinys
Miškininkų 5, LT-74212 Jurbarkas
Įm. kodas 132340880
PVM mok. kodas LT323408811
a/s Swedbank 73000
Nr. LT457300010153812728

Tel.: (8 447) 72 262;
Faks.: (8 447) 71 544
El. paštas administracija@jurbmu.lt


Gaisringumas Ligos Medienos ištekliai