Naujienos


Kapinių tvarkymas

Viešvilės bendruomenės centras „Skalvija" buvo pateikęs Socialinės apsaugos ir darbo ministerijai projekto „Jaunimo pilietiškumo ugdymas per Mažosios Lietuvos paveldą" paraišką. Projekto tikslas - suteikti jaunimui žinių apie sudėtingą šio krašto istoriją ir išsaugoti išlikusias senąsias krašto kapines. Deja, ministerija lėšų šiam projektui neskyrė.
Tačiau ir negavus finansavimo Kalvelių girininkės Irenos Petrošienės, Viešvilės bendruomenės centro „Skalvija" pirmininko Andriaus Šašio ir Jurbarko evangelikų liuteronų kunigo Mindaugo Kairio iniciatyva buvo imtasi tvarkyti Viešvilės seniūnijoje esančias Kalvelių kapinaites. Savanoriškai veiklai buvo pakviesti jauni žmonės iš Vokietijos Lipes krašto evangelikų liuteronų bendruomenės, Jurbarko evangelikų liuteronų ir Viešvilės bendruomenės. Šioje prasmingoje veikloje dalyvavo ir Jurbarko jaunieji šauliai.
Klaipėdos universiteto Baltijos regiono istorijos ir archeologijos instituto istorikė, humanitarinių mokslų daktarė Silva Pocytė konsultavo, kaip reikia atkasti, nušveisti ir sutvarkyti senus antkapius. Darbo įrankiais ir medžiagomis rūpinosi Viešvilės seniūnijos seniūnas Valentinas Kucinas.
Kapinės - tarsi atversta knyga apie šio krašto istoriją, kultūrą, tad svarbu išsaugoti dar išlikusius kryžius, paminklus su vardais ir pavardėmis. Ši iniciatyva yra puikus pavyzdys, kad reikia tik noro ir pastangų, jog ateinančioms kartoms išsaugotume turtingą, įvairų ir savitą Jurbarko rajono istorinį paveldą.

 

2016 08 08


VĮ VALSTYBINIŲ MIŠKŲ URĖDIJA
JURBARKO REGIONINIS PADALINYS

VĮ VALSTYBINIŲ MIŠKŲ URĖDIJA
Jurbarko regioninis padalinys
Miškininkų 5, LT-74212 Jurbarkas
Įm. kodas 132340880
PVM mok. kodas LT323408811
a/s Swedbank 73000
Nr. LT457300010153812728

Tel.: (8 447) 72 262;
Faks.: (8 447) 71 544
El. paštas administracija@jurbmu.lt


Gaisringumas Ligos Medienos ištekliai