Naujienos


Miškininkai gruodžio 09d. vykdė akciją su Viešvilės vaikų namų vaikais

 2015-12-09 ir 10d. Jurbarko miškų urėdijos miškininkai dovanojo Kalėdas Viešvilės vaikų globos namų globotiniams.

Gruodžio 9 diena. Viešvilės vaikų globos namų globotiniai jau grįžę iš mokyklos ir nekantraudami laukė žadėto miškininkų siurprizo. Jurbarko miškų urėdijos Kalvelių ir Viešvilės girininkijų bei Medelyno miškininkai sutartu laiku atvyko į svečius pas Viešvilės vaikų globos namų bendruomenės narius. Geras ir gražus pirmasis įspūdis - namų kieme gražuolės miškininkų mašinos, kuriomis visi kartu vykdėme pažintinę kelionę po gamtą. Ta diena buvo skirta miškų gražuolei, Kalėdų puošmenai- paprastajai EGLEI. Medelyne vaikai susipažino su mažutės sėklos keliu nuo kankorėžio iki vienų, dviejų metų paprastosios eglės sėjinuku. Šių metų pavasarį,  iš pasėtos sėklos išaugusios eglutės vaikams atrodė labai mažutės. Miškininkai su vaikais kelionę po rudeniškai žiemišką gruodžio gamtą pratęsė Viešvilės ir Kalvelių girininkijų miškuose. Kalvelių girininkė, klaidžiais miškų keliukais, visą keliaujančią kompaniją nulydėjo į jau ūgtelėjusį eglyną.

Tai buvo pažintis su daugiau kaip prieš 10 metų Viešvilės jaunųjų miško bičiulių sodintomis eglutėmis. Vaikai skaičiavo eglių metus, vertino ūgį, išvaizdą ir klausė girininkės Irenos Petrošienės paaiškinimų, kodėl būtent čia turi augti eglės ir negalima, net jei ir labai graži, kirsti kaip kalėdinio medelio. Miškininkai atsakinėjo į vaikams iškilusius klausimus, o klausimai buvo ne tik apie egles.

Kadangi visi buvome pasiruošę tikrai išvykai į gamtą, o diena pasitaikė labai darganota, turėjome tiekti tikslo. O tikslas - tai ne tik pažintis su paprastąja egle, o EGLIŲ  dovana - šakos, namų puošybai prieš Kalėdas.  Girininkė Irena parodė kur galima, nepadarant žalos miškui, gamtai, EGLEI, kirsti eglių šakas ir jei labai norisi, net ir nedidelę eglutę. Vaikai patys rinko, nešė, miškininkų padedami kirsto eglių šakas, krovė į mažinas. Kraudami šakas galvojo ne tik apie save, mąstė, kam parveš, padovanos, dar ir kieme augančias rožes apsaugos nuo būsimos žiemos šalčių.

Pažintinės kelionės kulminacija buvo Kasiko poilsiavietėje iš miške rastų šlapių malkų užkurtas laužas, pačių ant ugnies kepti lašinukai, Viešvilėje užaugintų vaisių sultys ir miškininkų dovanos, kurias kiekvienas vaikas užsitarnavo savo žiniomis ar sumanumu.

Kitą dieną miškininkai sutiko keliaujantį Kalėdų senelį ir palengvino jam darbą, vaikų namų globotiniams skirtas dovanas, supakavo į gražius praktiškai panaudojamus maišus ir padovanojo visų keturių šeimynų: „Svaja", „Draugystė", „Burbulai" ir „Paparčiai" vaikams.

 

 

Pažintinės kelionės organizatorė, akcijos koordinatorė, miškininkė Dalia Mačiežienė

 

     

2015 12 11


VĮ VALSTYBINIŲ MIŠKŲ URĖDIJA
JURBARKO REGIONINIS PADALINYS

VĮ VALSTYBINIŲ MIŠKŲ URĖDIJA
Jurbarko regioninis padalinys
Miškininkų 5, LT-74212 Jurbarkas
Įm. kodas 132340880
PVM mok. kodas LT323408811
a/s Swedbank 73000
Nr. LT457300010153812728

Tel.: (8 447) 72 262;
Faks.: (8 447) 71 544
El. paštas administracija@jurbmu.lt


Gaisringumas Ligos Medienos ištekliai