Naujienos


Bendri darbai daro stebuklus

 Laiko ratas sukasi taip greitai, kad didžiosios metų šventės ir vėl pasibeldžia į mūsų namų duris. Ir visai nesvarbu, ar tu dar tik pradedantis gyvenimo kelią, ar jau gerokai persiritęs per tą amžiaus ribą, kai viską galėjai, viską mokėjai ir viskas tau buvo aišku ir paprasta.

Jau ir ankstesniais metais  su jaunaisiais miško bičiuliais prieš Kalėdas važiuodavome į mišką paruošti „stalą" miško žvėreliams ir grįždami parsiveždavome eglės šakelių ne tik savo namams ar klasei papuošti, bet ir kaimynystėje gyvenančiam senoliui. Kalbėdavom su vaikais, kad dar taip neseniai energingai vaikštinėję mūsų kaimynai jau kaskart rečiau pasirodo lauke. Taip ir prasidėjo mūsų tyli akcija su eglės šakute - kartais tik šakute, kartais paruošta puokštele.

Prieš šešis metus paskelbus respublikinę miškininkų akciją „Parsinešk Kalėdas į savo namus" Viešvilės bendruomenė priėmė pasiūlymą tą akciją vykdyti kitaip: dalį eglės šakų išdalinti žmonėms, aplankant juos namuose. Sunku buvo nuspręsti, ką lankyti, bet sąrašą pasiruošėme visi pasitarę. Juk mūsų miestelis nedidelis ir dauguma žmonių pažįsta vienas kitą. Lankytinų garbaus amžiaus, kartais ir vienišų, ligotų  sąrašas netrumpėja, nes vėl atsiranda žmonių, kuriems sunku vaikščioti, ateiti į bendrą susitikimą žuvitakio slėnyje. Taip  mes visi - miškininkai, mokytojai, seniūnaičiai, kultūros centro ir seniūnijos darbuotojai - susivienijom tam šventam reikalui: aplankyti mūsų senolius, nudžiuginti juos pačių paruoštais lauknešėliais ir, žinoma, eglės šaka. O kad  tai turėtų tęstinumą kiekvienoje lankančiųjų  komandoje buvo mūsų jaunimo atstovai: skautai, jaunieji miško bičiuliai, kiti  panorėję dalyvauti akcijoje moksleiviai.

 Šiemet mokyklos bendruomenė suorganizavo labai gražią Kalėdinę paramos mugę. Jos metu vyko gyva prekyba - mokiniai, mokytojai, gyventojai  prekiavo savo dirbiniais ir smulkmenomis, kurios jau lyg ir pabodusios jų šeimininkams, vainikėlių pynėjai mugės metu pynė patys ir mokė kitus iš eglišakių pasiruošti vainiką šventiniam stalui, vaikų globos namų „Nykštukų" grupė iškepė sausainių, buvusi jaunųjų miško būrelio vadovė Nijolė „supylė" net kelis skanius „skruzdėlynus". Lankytojų netrūko. Jų dosnumo dėka bendra kasa pildėsi kilniems tikslams. Buvo didžiulis „Gerumo stalas". Ant jo buvo galima padėti vardines dovanėles mūsų senoliams, aukoti daiktus ar į dėžutę įdėti pinigėlį. Koks džiaugsmas ir šiluma užpildė visų širdis, kai pasibaigus mugei skaičiavome rezultatus. Ant „Gerumo stalo" radome medaus, sunešto iš Karšuvos girios augalų, mielų  šeimininkių išvirtų uogienių, sausainių, kūčiukų, saldainių, knygų,  puodelių arbatai, kuriuose puikavosi saldainiai ir sausainėliai - grybukai. Neseniai jaunųjų miško bičiulių organizuoto lesyklėlių gamybos konkurso gaminiai taip pat rado vietą mugėje. Keletą pardavė, o kitas vaikai sudėjo ant „Gerumo stalo".  Mugės metu buvo suprekiauta ar paaukota šeši šimtai dvidešimt penki litai! Vadinasi, visi supranta, kad kartu mes galime daug - miestelio eglė pasipuošė gražiomis girliandomis, senoliams skirtuose dovanų krepšeliuose buvo įvairiausių dovanų. Visi, susirinkę į eglutės įžiebimo šventę, vaišinomės Astos virta žolelių arbata, kitos Astos keptu pyragu ir kalbėjomės apie tai, ką jaučiame. Džiaugėmės visais, kurie prisidėjo prie akcijos ir šventės sėkmės, džiaugėmės aplankytų senelių saugia ir šilta buitimi, džiaugėmės kad jie mūsų jau laukė ir net vaišino.  Jiems buvo malonu girdėti, kad kaimynai, su kuriais anksčiau dirbta ir bendrauta juos prisimena, siunčia jiems linkėjimus

 Kai seniūnas, panaudojęs „ypatingą lagaminėlį",  įžiebė gražuolę miestelio eglę visus nudžiugino šaunus fejerverkas. Šventę vedę Kalėdų seneliai papriekaištavo, kad neaplankėme jų -jau 400 metų gyvenančių, bet mes jiems turėjome pastabą - jie nedeklaravo gyvenamosios vietos seniūnijoje, o į Laplandiją dar negalime nuvykti - tam reikia kitos Kalėdinės mugės.

                       Atėję žmonės rinkosi jiems patikusias šakas, kurias paruošė miškininkai. Ne vienas jų išsinešė ne tik sau, bet ir kaimynui ar bendrai erdvei daugiabutyje papuošti.

                      Ačiū bendraminčiams, kurie negailėjo savo laiko pakuodami lauknešėlius, abiem Astoms už arbatą ir pyragą.  Ačiū visiems, kurie lankė senolius, kurie atėjo į žuvitakio slėnį pabūti kartu, pasidžiaugti gerais darbais ir pasvajoti apie ateinančius metus. Manau, kad aplankyti 39 miestelio gyventojai tą  dieną tikrai šypsojosi daugiau negu įprastai. Taip ir turėjo būti, nes viskas buvo labai nuoširdu ir tikra.

 

                                           Irena Petrošienė, Kalvelių girininkijos girininkė, bendruomenės narė

2014 12 23


VĮ VALSTYBINIŲ MIŠKŲ URĖDIJA
JURBARKO REGIONINIS PADALINYS

VĮ VALSTYBINIŲ MIŠKŲ URĖDIJA
Jurbarko regioninis padalinys
Miškininkų 5, LT-74212 Jurbarkas
Įm. kodas 132340880
PVM mok. kodas LT323408811
a/s Swedbank 73000
Nr. LT457300010153812728

Tel.: (8 447) 72 262;
Faks.: (8 447) 71 544
El. paštas administracija@jurbmu.lt


Gaisringumas Ligos Medienos ištekliai