Naujienos


„Kalėdoms puošiuosi ekologiškai“

Advento laikotarpiu, ruošiantis Kalėdų šventei, žmonės vis dažniau atsisuka į tradicines vertybes. Viena jų - natūralumas. Valkininkų miškų urėdijos miškotvarkos inžinierė Eugenija Strazdienė jau ne pirmus metus didžiausias metų šventes pasitinka namus puošdama natūraliomis, gamtą tausojančiomis priemonėmis. Esą tai padaryti padeda ne tik nagingumas, bet ir šiuo laikotarpiu vykdomos iniciatyvos.

„Prieš keletą metų dar puošdavome Kalėdų eglutę, tačiau vaikai išvažiavo studijuoti, tad šiuo metu visiems namams pakankamai jaukumo suteikia eglės šakelė, kurią pastaraisiais metais itin paprasta gauti, nes vykdoma graži eglių šakų dalinimo akcija", - primena E. Strazdienė.

Tausoti gamtą per Kalėdas gyventojams padės Generalinės miškų urėdijos, Aplinkos ministerijos ir visų 42 šalies miškų urėdijų organizuojama tradicinė akcija „Parsinešk Kalėdas į savo namus". Jau penktus metus organizuojama akcija šiemet vyks gruodžio 19 dieną, nuo 13 valandos, daugiau nei šimte vietų visoje Lietuvoje. Jos metu miškininkai išdalins daugiau nei 100 tūkstančių eglių šakų.

Daugiau informacijos apie akcijos vietas skelbiama Generalinės miškų urėdijos tinklalapyje www.gmu.lt, taip pat ją suteikti gali artimiausia miškų urėdija.

Miškotvarkos specialistė paneigia mitą, kad eglės šakelė nudžiūna dar nesulaukusi švenčių sezono pabaigos. Ji pataria iš akcijos renginių parsineštą šakelę iš karto pamerkti į vazą su vandeniu ir nepamiršti kartas nuo karto pripildyti vandens - taip ji žaliuos ir miško kvapą skleis iki pat Trijų Karalių šventės.

„Nusprendusiems tausoti gamtą ir namuose puošti žaliaskarės šakeles, galiu pasiūlyti pasirūpinti ir ekoligiškais žaisliukais. Man asmeniškai nepatinka parduotuviniai - „kičiniai" - eglutės žaisliukai. Išlaikant aplinkosauginę idėją, galima eglės šakelę puošti iš paprasčiausių medžiagų pačių pasidarytais žaisliukais", - teigia miškininkė.

Žaisliukus Kalėdų šakelei galima pasigaminti iš popieriaus ar šiaudų. Įgudusi ranka angeliukus, paukštukus ar kitokias figūrėles gali pagaminti maždaug per pusvalandį.

„Eglės šakėlė geriau ne tik dėl to, kad praėjus šventėms atsisveikinti su ja gerokai paprasčiau nei su eglute, bet ir dėl to, kad pagaminti žaisliukus jos puošybai užtrunka gerokai mažiau laiko, nes žaisliukai turi būti mažesni, papuošti eglės šakelei žaisliukų paprastai reikia mažiau nei didelei eglei. Be to, šakelės puošyba gali tapti nedidele šeimos rankdarbių pamokėle, suburiančia visus šeimos narius. Būtent tokia ir yra Kalėdų dvasia", - sako E. Strazdienė.

2013 12 12


VĮ VALSTYBINIŲ MIŠKŲ URĖDIJA
JURBARKO REGIONINIS PADALINYS

VĮ VALSTYBINIŲ MIŠKŲ URĖDIJA
Jurbarko regioninis padalinys
Miškininkų 5, LT-74212 Jurbarkas
Įm. kodas 132340880
PVM mok. kodas LT323408811
a/s Swedbank 73000
Nr. LT457300010153812728

Tel.: (8 447) 72 262;
Faks.: (8 447) 71 544
El. paštas administracija@jurbmu.lt


Gaisringumas Ligos Medienos ištekliai