Naujienos


Selemonas Paltanavičius Raudonėje

Raudonės pilyje susirinko daugybė svečių: Jurbarko miškų urėdijos urėdas Faustas Bakys, Viešvilės medelyno viršininkė ir kartu jaunųjų miško bičiulių koordinatorė Dalia Mačiežienė, mūsų JMB būrelį globojantis Panemunių girininkijos girininkas Artūras Pocius, Raudonės miestelio seniūnas Česlovas Meškauskas ir jaunieji miško bičiuliai iš Gausantiškių, Viešvilės, Naujamiesčio mokyklų.
Visi susirinkome ne šiaip sau. Pas mus, į Raudonės pagrindinę mokyklą atvyko garbus žmogus, žymus gamtininkas, fotografas, aplinkosaugininkas, radijo laidų vedėjas Selemonas Paltanavičius. Visi labai norėjome susipažinti su šiuo garsiu rašytoju, juk jis parašė jau daugiau kaip 35 skirtingas knygas apie gamtą.

Perskaitę daugelį Selemono Paltanavičiaus  parašytų knygų iš tiesų be galo laukėme jo atvykimo, ruošėmės ruošėmės ir štai atvyko taip ilgai lauktas mūsų svečias Selemonas Paltanavičius. Visiems susirinkus į salę, rašytoją pristatė Raudonės pagrindinės mokyklos direktorius Vytautas Staponas, taip pat už atvykimą į Raudonę padėkojo ir prisiminimo dovanėlę įteikė miškų urėdas Faustas Bakys.

Selemonas papasakojo daug įdomių faktų apie save. Kaip dar būdamas visai nedidelis, ne su vaikais žaidė, bet prižiūrėjo paties pasodintą nedidelę augalų lysvę, kaip vietoj to, kad kaip bendraamžiai konstruotų motorinius dviračius jis laipiojo po medžius ir aprašinėjo paukščių lizdelius, matavo kiaušinių dydžius. Ir štai 1978 metais jis išleido savo pirmąją knygą „Žalio miško istorijos".

Šiek tiek papasakojęs apie save, rašytojas paskaitė kelis trumpus laiškus iš savo knygos, rodė savo darytas nuotraukas. Pasakojo apie fotografavimą, paaiškino, jog tai yra daug
laiko užimantis pomėgis, aprodė savo fotoaparatą, bei kuprinę su kuria keliauja į gamtą. Pabaigus kalbą mūsų mokyklos mokinės Ieva ir Simona  padainavo keletą gražių dainų, pabaigai visi
užlipome į pilies bokštą ir po truputį pradėjome skirstytis.

Svečiai žavėjosi skoningai, rudeniškomis kompozicijomis papuošta sale, kurią išpuošė dailės mokytoja Vilma Urbštienė, esame jai už tai dėkingi, taip pat svečiams iš Jurbarko miškų urėdijos, visiems atvykusiems mokiniams, mokytojams ir žinoma, labiausiai pačiam Selemonui Paltanavičiui, kuris, kad ir koks užsiėmęs bebūtų atrado laiko mums.

Raudonės pagrindinės mokyklos JMB būrelio narė Viktorija Čelkytė  

2013 10 22


VĮ VALSTYBINIŲ MIŠKŲ URĖDIJA
JURBARKO REGIONINIS PADALINYS

VĮ VALSTYBINIŲ MIŠKŲ URĖDIJA
Jurbarko regioninis padalinys
Miškininkų 5, LT-74212 Jurbarkas
Įm. kodas 132340880
PVM mok. kodas LT323408811
a/s Swedbank 73000
Nr. LT457300010153812728

Tel.: (8 447) 72 262;
Faks.: (8 447) 71 544
El. paštas administracija@jurbmu.lt


Gaisringumas Ligos Medienos ištekliai