Naujienos


Jaunųjų miško bičiulių tiriamieji darbai...

Jaunųjų miško bičiulių tiriamieji darbai...

Viešvilės pagrindinės mokyklos jaunųjų miško bičiulių būrelio „Atžalynas" nariai Lukas Lubas, Edvinas Paukštys ir Rytis Bauža kartu su vadovėmis vykdė tiriamąjį darbą miške. Pasirinkę temą „Jurbarko miškų urėdijos Kalvelių girininkijos paprastosios pušies sėklinės plantacijos atskirų medžių augimo ir derėjimo tyrimai", ši šauni kompanija su girininke Irena Petrošiene ir mokytoja Kristina Budriuviene visą žiemą rinko duomenis ir juos vertino, ruošė atskaitas, fotografavo.

Tyrėjų įspūdžiai „pirmiausiai bandėme suprasti ką reiškia žodžiai - sėklinis medynas, genetinis draustinis, sėklinė plantacija. Tai išsiaiškinę, nuvažiavome į sėklinę plantaciją, pasirinkome 9 medžius. Vieną pavyzdį surinkom nuo pušies genetinio draustinio, augančio Kalvelių girininkijoje 86 kvartalo medyne. Nustatėme jų motinmedžių kilmę ir nuskynę po 20 kankorėžių nuo kiekvieno atlikom savo tyrimą. Svėrėme žalius kankorėžius ir sausus, skaičiavome ir svėrėme visas gautas sėklas ir vedėme 100 sėklų svorio vidurkius. Įdomiausia buvo stebėti kaip dygsta mūsų daiginamos sėklos. Gavome  skirtingus rezultatus ir sužinojome, kad geriausia daigumo energija pasižymi Kuršių Nerijos Nacionalinio parko medžio palikuonis."

Atlikus tyrimą, darbas buvo pristatytas VĮ Jurbarko MU šefuojamų būrelių šventėje „90 paukščių pavasarių". Tiriamąjį darbą pateikėme konkursui, kurį organizavo JMB Sambūris. Jaunųjų miškininkų laukė džiugi žinia - jų darbas pateko į nacionalinio konkurso finalą. 2013.05.03 savo darbą pristatėme ASU vykusiame finale. Atžalynukai buvo įvertinti antra vieta. „Tai iš tikro labai puiku, nes tai mūsų pirmasis toks darbas. Įgavome patirties, kurią būtinai panaudosime kituose savo tiriamuose darbuose. Tai ir įdomu ir naudinga, nes net neįsivaizdavom kokia rimta mokslo ir praktikos draugystė vyksta miško selekcijos srityje. Tik aplankę mokslo ir tyrimo laboratorijas tai galėjome stebėti patys" sėkme džiaugėsi ne tik mokiniai, bet ir darbo vadovai.

2013-05-08 Tiriamąjį darbą pristatė Seredžiaus parg. mokykloje vykusiame Gamtamokslių aplinkotyrinių darbų konkurse „Žvilgsnis į gamtą". Jurbarko švietimo centras apdovanojo padėkos raštais ir sveikino tapus laureatais.

 

2013 05 24


VĮ VALSTYBINIŲ MIŠKŲ URĖDIJA
JURBARKO REGIONINIS PADALINYS

VĮ VALSTYBINIŲ MIŠKŲ URĖDIJA
Jurbarko regioninis padalinys
Miškininkų 5, LT-74212 Jurbarkas
Įm. kodas 132340880
PVM mok. kodas LT323408811
a/s Swedbank 73000
Nr. LT457300010153812728

Tel.: (8 447) 72 262;
Faks.: (8 447) 71 544
El. paštas administracija@jurbmu.lt


Gaisringumas Ligos Medienos ištekliai