Jaunieji miško bičiuliai


Akcijos „Devyniasdešimt paukščių pavasarių“ šventė Jurbarko miškų urėdijoje 2013 m. kovo 18 d.


Akcijos „Devyniasdešimt paukščių pavasarių" šventė Jurbarko miškų urėdijoje

2013 m. kovo 18 d.

Tampa gražia tradicija: vieną kartą metuose visi Jurbarko rajono jaunieji miškinukai susitinka pabūti kartu, pabendrauti, pasidžiaugti savo nuveiktais darbais. Visą pusdienį urėdijos administraciniame pastate netilo vaikų šurmulys, klegesys ir balsai. Suvažiavo jaunųjų miško bičiulių būreliai: iš Viešvilės „Atžalynas", „Ąžuoliukas" iš Raudonės, „Ąžuoliukas" iš Gausantiškių, mažieji „Boružiukai" iš Jurbarko „Ąžuoliuko" darželio - mokyklos, Kidulių „Kidulietis", Smalininkų „Ąžuoliukas" ir naujieji mūsų draugai iš Naujamiesčio parg. mokyklos „Putpeliukai".

Šiemet sukanka 90 metų, kai pirmą kartą buvo surengta Paukščių diena, kurios iniciatorius - žymiausias Lietuvos gamtininkas prof. T. Ivanauskas. Siekiant įprasminti šio iškilaus žmogaus nuopelnus gamtai, gamtos mokslui, visuomenei, jaunajai kartai organizuojama visuotinė akcija. 2013 m. kovo mėn. Generalinė miškų urėdija ir visos miškų urėdijos organizuoja visuotinę akciją, skirtą prof. T. Ivanausko atminimui ir Paukščių dienos 90-mečiui paminėti „Devyniasdešimt paukščių pavasarių". Urėdas Faustas Bakys pasveikino visus šventės dalyvius ir trumpai papasakojo apie prof. Tadą Ivanauską, jo nuopelnus gamtai.

Apie Karšuvos girios paukščius ir jiems skiriamą dėmesį pasidalino mintimis Viešvilės valstybinio rezervato direktorius Algis Butleris.

Organizuotos akcijos akcentas - Jaunųjų miško bičiulių fotografijų konkursas, inkilų kabinimo šventės ir baigiamasis renginys prof. T. Ivanausko muziejuje 2013 m. kovo 25 d. Urėdijoje šventės metu pirmiausiai buvo paskelbti jaunųjų miško bičiulių fotografijų konkurso ‚Paukščiai - mažieji draugai" rezultatai, įteiktos padėkos, išdalintos atminimo dovanos. Urėdijos vyriausiasis miškininkas Edmundas Mačieža, aptardamas konkurso rezultatus, dėkojo visiems dalyvavusiems ir linkėjo toliau tęsti paukščiukų stebėjimus ir fotografavimus.

Žiemos pabaigoje Jurbarko miškininkai visus vaikus kvietė kalti inkilus mažiesiems mūsų draugams - paukščiams, buvo paskelbtas inkilėlio konkursas. Vaikų darbus, pliusus ir minusus, daromas klaidas statant naujus namus mažiesiems, aptarė Panemunių regioninio parko vyriausiasis specialistas, ekologas Raimundas Giedraitis. Paskelbiami inkilėlio konkurso rezultatai. Originaliausią, estetiškiausią, patogiausią ir patį geriausią inkilėlį sukalusiems vaikams ir, juos paraginusiems tuos darbelius dirbti, mokytojams įteiktos padėkos ir atminimo dovanos.

„Kiekvienas miško plotelis savo šeimininkui gali duoti ne tik lentų, malkų ir stulpų, bet dar ir išsilavinimą. Šis išminties lobynas visad po ranka, tačiau ne visi tai žino". Šie amerikiečių ekologo Oldo Leopoldo žodžiai buvo tarsi įžanga tai šventės daliai, kurios metu jaunieji miško bičiuliai pateikė savo namų darbus. Visi mažieji miškinukai buvo pasirengę pristatymus, vaidinimus ir kitokius pasakojimus apie pagrindinius saugojamus paukščius, kurie buvo arba yra aptinkami mūsų rajone. Tai - uldukas, tulžys, stulgys, lututė,  pilkoji meleta, griežlė, mažasis erelis rėksnys.

Viešvilės JMB būrelio nariai pristatė savo paskutinį darbą - tiriamąjį darbą miške „Jurbarko miškų urėdijos Kalvelių girininkijos paprastosios pušies sėklinės plantacijos atskirų medžių augimo ir derėjimo tyrimai". Jaunosios miškinukės iš Raudonės papasakojo apie savo būrelio paruoštus pažintinių takų pristatymus. Smalininkų jaunųjų miško bičiulių kryžiažodis apie paukščius visus salėje labai įaudrino. Tai buvo geras energijos užtaisas.

Po to visi šventės dalyviai, pasiėmę savo atsivežtus ir kitų padovanotus inkilus, išskubėjo į miesto parką. Prie Jurbarko krašto muziejaus dainomis pasitiko jaunimo folkloro ansamblis „Pasagėlė". Parko medžiai pasipuošė naujais nameliais paukšteliams, o šviečianti pavasario saulutė ir mažuosius, ir didžiuosius šventės dalyvius sukvietė prie garuojančio žuvienės katilo...

   

Daugiau nuotraukų čia

Ką apie vykusią šventę rašo Jurbarko rajono laikraštis "Šviesa" galite paskaityti čia 

2013 03 22


VĮ VALSTYBINIŲ MIŠKŲ URĖDIJA
JURBARKO REGIONINIS PADALINYS

VĮ VALSTYBINIŲ MIŠKŲ URĖDIJA
Jurbarko regioninis padalinys
Miškininkų 5, LT-74212 Jurbarkas
Įm. kodas 132340880
PVM mok. kodas LT323408811
a/s Swedbank 73000
Nr. LT457300010153812728

Tel.: (8 447) 72 262;
Faks.: (8 447) 71 544
El. paštas administracija@jurbmu.lt


Gaisringumas Ligos Medienos ištekliai