Jaunieji miško bičiuliai


JMB būrelio „Atžalynas“ narių, išvyka į Kauną

2013 m. vasario 19 d. Jurbarko rajono Viešvilės pagrindinės mokyklos JMB būrelio „Atžalynas" narių, vykdančių tiriamąjį darbą, išvyka į Kauną

Pažintinėje išvykoje dalyvavo JMB būrelio nariai, 8 klasės mokiniai Rytis Bauža, Lukas Lubas bei Edvinas Paukštys, mokytoja Kristina Budriuvienė, Kalvelių girininkijos girininkė Irena Petrošienė, medelyno viršininkė, JMBB  koordinatorė Dalia Mačiežienė.

Tikslas: susipažinti su selekcine sėklininkyste, trumpa genetinių tyrimų apžvalga, peržvelgti pušies kankorėžio kelią nuo medžio iki sėklos, sužinoti apie sėklų kokybės ir daigumo tyrimus.

Objektai: Dubravos eksperimentinė - mokomoji miškų urėdija, Medelynas, aižykla, viršininkas Jonas Paičius;

Lietuvos miškų institutas, Miško genetikos skyrius, Alfas Pliūra;

Valstybinė miškų tarnyba, Miško sėklų ir sodmenų kokybės skyrius, vyriausioji specialistė Vida Juodaitienė;

Miško genetinių išteklių skyrius, vedėjas Vidmantas Verbyla.

 

Viešvilės pagrindinės mokyklos trys jaunieji miško bičiuliai vykdo tiriamąjį darbą miške „Pušies sėklinės plantacijos atskirų medžių augimo ir derėjimo tyrimai", vadovaujami miškininkės Irenos Petrošienės. Jaunieji miškinukai į savo tiriamąjį darbą norėjo pažvelgti, susipažindami su nagrinėjamos srities mokslinėmis ir miškininkų praktikų veiklomis, žiniomis.

Ačiū visiems miškininkams - praktikams ir mokslininkams, už įdomius pasakojimus, vaizdines priemones, kurias turėjome galimybės pamatyti. Ačiū visiems, kurie perteikė pasakojimais savo darbo įspūdžių dalelę. Auginkite ir globokite mišką, mėgintuvėlyje ar Lietuvos žemėje. Ačiū už rūpestį Miško ir Medžio išlikimu.

          

 

2013 02 26


VĮ VALSTYBINIŲ MIŠKŲ URĖDIJA
JURBARKO REGIONINIS PADALINYS

VĮ VALSTYBINIŲ MIŠKŲ URĖDIJA
Jurbarko regioninis padalinys
Miškininkų 5, LT-74212 Jurbarkas
Įm. kodas 132340880
PVM mok. kodas LT323408811
a/s Swedbank 73000
Nr. LT457300010153812728

Tel.: (8 447) 72 262;
Faks.: (8 447) 71 544
El. paštas administracija@jurbmu.lt


Gaisringumas Ligos Medienos ištekliai