Naujienos


Akcija "Išlaisvinkime miškus nuo šiukšlių" prasidėjo

 

Akcija „Išlaisvinkime miškus nuo šiukšlių" prasidėjo

     Balandis vadinamas švaros mėnesiu, kuomet daugelis tvarkosi savo aplinką: sodus, daržus, parkus, mokyklų teritorijas, daugiabučių kiemus ir t.t. Kadangi įprastai tvarkymo akcijos apsiriboja savo aplinkinės teritorijos tvarkymu, o atokesnės vietos taip ir lieka nesutvarkytos, žurnalo „Ozonas" komanda kartu su Lietuvos valstybinėmis miškų urėdijomis kviečia visus Lietuvos gyventojus „pažvelgti plačiau" į savo gyvenamąją aplinką, kuri yra ne tik namai ir butai, mokyklos ar ofisai, bet ir pakelės, parkai, pakrantės ir miškai!

     Pirmą kartą Lietuvoje vykstanti visuotinė miškų tvarkymo akcija „Išlaisvinkime miškus nuo šiukšlių" taps dar vienu tradiciniu pavasariniu tvarkymo renginiu, praplėsiančiu ir papildysiančiu kitas vykdomas švaros akcijas. Akcijoje, organizuotoje bendradarbiaujant su Lietuvos miškų urėdijomis, šiais metais iš 42 urėdijų dalyvauja 24-ios, taigi, akcija startuoja apimdama daugiau nei pusę Lietuvos.

     Šiukšlių rinkimo darbai vyks Alytaus, Biržų, Ignalinos, Jurbarko, Kaišiadorių, Kauno, Kazlų Rūdos,  Kretingos, Kupiškio, Kuršėnų, Šiaulių, Marijampolės, Panavėžio, Prienų, Radviliškio, Raseinių, Rokiškio, Šakių, Šalčininkų, Švenčionėlių, Trakų rajono, Ukmergės, Lazdijų ir Vilniaus  miškuose.

     Šiais metais pagrindiniai akcijos dalyviai ir miškų vaduotojai nuo šiukšlių - mokiniai ir mokytojai! Visoje Lietuvoje balandžio 16-20 dienomis miškus tvarkys daugiau nei 2500 užsiregistravusių jaunųjų miško draugų.

     Pasak akcijos organizatorių atstovės Giedrės Kisielės, VšĮ „Kultūros idėjų institutas" darbuotojos,  jau ne vienus metus Lietuvoje kasmet vyksta visuotinės tvarkymo ir šiukšlių rinkimo akcijos, bet, deja, tokių iniciatyvų poreikis nė kiek nemažėja. Kažin ar rastume Lietuvoje mišką, kuriame nebūtų statybinių medžiagų, buitinių ir automobilių atliekų, stovyklautojų paliekamų šiukšlių. Nors pagrindinis akcijos tikslas yra surinkti ir išvežti kuo daugiau šiukšlių iš miškų, tačiau tikimasi, kad jų akcijos dalyviai ras kuo mažiau.

     Akcijos organizatoriai nenori apsiriboti vienkartiniu tvarkymu, todėl kitas jų žingsnis - ženklų „Nešiukšlink" įrengimas populiariausiuose įvažiavimuose ir stovyklaviečių prieigose. Ženklai bus įrengti talkininkaujant pagrindiniam „Ozono" socialiniam partneriui, nevyriausybinei organizacijai „Rūpi", kuri šiai dienai yra jau įrengusi 300 tokių ženklų.

     Akcijos metu vyksta 2 konkursai: „Originaliausias akcijos šūkis" ir „Įspūdingiausia nuotrauka prieš ir po darbo". Visi šūkiai ir nuotraukos bus talpinami internete (http://www.ekologija.lt/konkursas), taigi norinteiji galės tokiu būdu pamatyti, kaip sekėsi akcijos dalyviams.

Akcijos iniciatorius ir organizatorius:

VšĮ "Kultūros idėjų institutas"

Socialiniai partneriai:

VĮ „Generalinė miškų urėdija"

UAB "Ecoservice"

UAB „Antrinis perdirbimas"

Lietuvos biologijos mokytojų asociacija

Informaciniai partneriai:

www.15min.lt, www.geroszinios.lt, www.gmu.lt, www.ekologija.lt, www.ozonas.lt,

Akcijos draugai:

Leidykla „Baltos lankos"

Leidykla „Lututė"

UAB „Greita spauda"

Kontaktinis asmuo:

Giedrė Kisielė

e.paštas: projektai@ozonas.lt, tel. 8-620-88664

     VšĮ "Kultūros idėjų institutas" įgyvendina bendrai ES ir LR finansuojamą aplinkosauginio švietimo projektą "Kurk ateitį atsakingai". Projektas skirtas visuomenės švietimui įvairiomis aplinkosauginėmis ir atsakingo gyvenimo būdo temomis. Per 7 projekto įgyvendinimo mėnesius suorganizuota arti 30 seminarų ir mokymų, daugiau nei 10 akcijų ir konkursų.

     Svarbi informacija dažnai vykstantiems į gamtą: valstybinių miškų prižiūrėtojai nusprendė išbandyti ir kitokį miškų apsaugos ir priežiūros būdą: informuoti visuomenę apie valstybinių miškų būklę, miškuose esančias rekreacines zonas ir lankytinus objektus, apie miško ir dekoratyvinius sodmenis ir kt. Pirmą kartą miškininkai sukūrė intelektualią miškų ūkio elektroninių paslaugų informacinę sistemą (IMŪEPIS), kuria gali naudotis visi turintys prieigą prie interneto ar išmaniuosius telefonus. Taigi visi, kurie artimiausiu metu ketina žengti į mišką, arba vasarą ieškantys, kur praleisti laisvalaikį turėtų įsiminti interneto svetainę www.valstybiniaimiskai.lt ar į išmanųjį telefoną parsisiųsti programėlę „Valstybiniai miškai".

2012 04 19


VĮ VALSTYBINIŲ MIŠKŲ URĖDIJA
JURBARKO REGIONINIS PADALINYS

VĮ VALSTYBINIŲ MIŠKŲ URĖDIJA
Jurbarko regioninis padalinys
Miškininkų 5, LT-74212 Jurbarkas
Įm. kodas 132340880
PVM mok. kodas LT323408811
a/s Swedbank 73000
Nr. LT457300010153812728

Tel.: (8 447) 72 262;
Faks.: (8 447) 71 544
El. paštas administracija@jurbmu.lt


Gaisringumas Ligos Medienos ištekliai