Naujienos


GMU informacija: LESTO šalindama ekstremalių situacijų padarinius bendradarbiaus su Generaline miškų urėdija

LESTO šalindama ekstremalių situacijų padarinius bendradarbiaus su Generaline miškų urėdija

Lietuvos elektros skirstomųjų tinklų operatorius AB LESTO ir Generalinė miškų urėdija prie Aplinkos ministerijos pasirašė bendradarbiavimo sutartį, kuria siekiama garantuoti visuomenės interesus ekstremalių situacijų atvejais ir bendradarbiauti derinant veiksmus, racionaliai naudojant turimus išteklius šalinant ekstremalių situacijų padarinius. Tai elektros energijos vartotojams leis didinti elektros energijos tiekimo patikimumą.

Ekstremalios situacijos, tokios kaip stiprus vėjas, škvalas, pūgos ir kitos, dažnai miškuose sukelia augančių medžių išvartas, kurios nutraukia elektros tinklo linijas ir taip sutrikdo elektros energijos tiekimą gyventojams ir įmonėms, taip pat kelią pavojų gyventojams. LESTO ir Generalinė miškų urėdija sutarė, kad siekiant kuo greičiau atnaujinti elektros energijos persiuntimą ir tiekimą, naudinga bendradarbiauti ir taip užtikrinti didesnes galimybes greičiau patekti prie elektros tinklo gedimų vietos, kad būtų galima atlikti remonto, rekonstrukcijos ar techninės priežiūros darbus.

„Generalinės miškų urėdijos ir miškų urėdijų pagalba šalinant ekstremalių situacijų padarinius mums yra labai svarbi ir tikime, kad sutelkus pajėgas bei derinant veiksmus tarpusavyje, galėsime itin sumažinti elektros energijos tiekimo atstatymo trukmę. Urėdijos darbuotojai ekstremalių situacijų atvejais padės išpjauti ir pašalinti išvirtusius ar pavojingai pasvirusius medžius iš miško kelių, privažiavimų iki elektros tinklo įrenginių vietų, oro linijų trasų ar kitose suderintose vietose", - teigia Arvydas Tarasevičius, LESTO generalinis direktorius.

Generalinis miškų urėdas Benjaminas Sakalauskas teigia, kad 2010 metų rugpjūčio mėnesį Lietuvos miškus sudarkęs škvalas parodė, jog labai svarbu koordinuoti kelių įstaigų veiksmus užtikrinant miškų urėdijų darbuotojų ir miško lankytojų saugumą

„Pritariame siekiui bendromis pastangomis rūpintis elektros tinklo saugumu ir nuostolių mažinimu. Reikalaudami kokybiško elektros tiekimo, turime ir patys prisidėti bei palaikyti skirstomojo tinklo operatoriaus pastangas šalinant ekstremalių situacijų sukeltus padarinius. Labai svarbu dalintis informacija, technine pagalba. Tik bendradarbiaudami galime keisti situaciją teigiama linkme ir žymiai greičiau išspręsti daugelį mums rūpimų klausimų", - teigia B. Sakalauskas.

Bendradarbiavimo naudą ekstremalių situacijų atvejais turėtų pajusti gyventojai visoje Lietuvos teritorijoje - veiksmus tarpusavyje derins visi AB LESTO tinklo eksploatavimo skyriai ir miškų urėdijos.

 

2012 04 05


VĮ VALSTYBINIŲ MIŠKŲ URĖDIJA
JURBARKO REGIONINIS PADALINYS

VĮ VALSTYBINIŲ MIŠKŲ URĖDIJA
Jurbarko regioninis padalinys
Miškininkų 5, LT-74212 Jurbarkas
Įm. kodas 132340880
PVM mok. kodas LT323408811
a/s Swedbank 73000
Nr. LT457300010153812728

Tel.: (8 447) 72 262;
Faks.: (8 447) 71 544
El. paštas administracija@jurbmu.lt


Gaisringumas Ligos Medienos ištekliai